+48 606 157 676

OBRONA PRZED NAPASTNIKIEM UZBROJONYM W NÓŻ

Obrona przed napastnikiem, który grozi nożem w wielu przypadkach kończy się fatalnie. Nawet jeżeli człowiek miał styczność z tym tematem na różnego rodzaju szkoleniach lub zajęciach typu ju jitsu, aikido, judo, karate to zawsze powinien mieć wielki dystans co do swojej wiedzy i umiejętności. Jeżeli człowiek nigdy nie miał styczności z tym zagadnieniem warto się dowiedzieć jakie zachowanie może uratować życie.

Te zajęcia poświęcone są nie tyle technikom, które można zastosować na napastniku uzbrojonym w nóż ale przede wszystkim w uświadomieniu jak niebezpiecznym jest on narzędziem. Sama ta świadomość oraz dopasowanie zachowania zwiększa możliwość wyjścia z takich sytuacji bez szwanku.

Są to bardzo dynamiczne zajęcia na których uczestnicy będą mieli możliwość:

– dowiedzieć się dlaczego nóż jest uznawany za najbardziej niebezpieczną broń

– poznać proste techniki obrony przed nożem

– nauczyć się wykorzystywać przedmioty z otoczenia do obrony

– wziąć udział w szermierce na noże (zbudowane z gąbki)

– sprawdzić na sobie działanie poznanych technik (podczas tej zabawy każdy uczestnik dostaje białą koszulkę oraz flamaster, który będzie zastępował nóż).

Wszystkie techniki i związane z nimi zabawy ruchowe przeprowadzone są w bezpieczny sposób dający ćwiczącym zrozumienie tematu ale także dużą dawkę zabawy zmieszanej z kroplą adrenaliny.